Radca prawny, mediator, właścicielka kancelarii

Agnieszka Bieniek

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Odbyła aplikację radcowską oraz złożyła egzamin radcowski. Wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach, pod numerem KT 3659.


Mediator wpisana na listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Warszawie.
Działaczka pro bono. Początkowo udzielała nieodpłatnych porad prawnych jako studentka w ramach Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Śląskiego, a później jako radca prawny współpracując ze stowarzyszeniami.


Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Od 2009 r., jako prawnik, doradzała przedsiębiorcom działającym na rynku nieruchomości i budowlanym. Jako aplikantka radcowska współpracowała z renomowanymi kancelariami prawnymi. Zajmowała się sprawami cywilnymi, w tym odszkodowawczymi, spadkowymi oraz rozwodowymi.


Wykonując zawód radcy prawnego, obsługiwała spółki kapitałowe z branży produkcyjnej i usługowej. Współpracowała z agencjami zatrudnienia, tworząc ich struktury i doradzając w zakresie zatrudniania i kierowania do pracy cudzoziemców.


Do każdej sprawy podchodzi nie tylko z ogromną wnikliwością, ale przede wszystkim empatią. Wybiera rozwiązania prawne dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Wszelkie czynności podejmowane w sprawie omawia w sposób przystępny i zrozumiały. Język prawniczy przekłada na potoczny i biznesowy w celu zapewnienia komfortu swoim klientom. Jako zawodowy mediator, zapewnia prowadzenie mediacji przedsądowych oraz sądowych. Podczas rozmów z klientami oraz w czasie mediacji dba o przyjazną atmosferę i wzajemne zrozumienie, które jest dla niej szczególnie ważne.